- Projekt PREVENCE - dotace Ústeckého kraje
- Erasmus+
- KiVa
- eTwinning
- Šablony JAK
- Prevence digitální propasti 2024
- Digitalizujeme školu 2023
- Nenech to být
- Krušnohorské dobrodružství
- Národní plán doučování
- MAP III
- MAP IV
- CO2 liga
- Šablony III
- Šablony II
- Sportuj ve škole
- Ovoce a mléko do škol
- MAP vzdělávání pro Litvínovsko
- DESATERO PRO PRIMÁRNÍ PREVENCI
- Chytré hlavy pro Sever
- Škola v pohybu
- Rodiče vítáni
- Fond Ústeckého kraje
- Sazka olympijský víceboj
- Fond SIDUS
Nadpis
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
2023/2024
Projekt MŠ
Naše MŠ Kateřinka se zapojila do mezinárodního projektu s názvem :„99 luftballons“
Projekt probíhal ve třídě Žabiček.
Jak to vše začalo. Podařilo se nám najít skvělé partnery z Polska a Čech při výjezdu na mezinárodní seminář v Lipsku.
Ještě v Lipsku jsme společně s partnery naplánovali nejen název, ale i průběh celého projektu. Sestavili jsme myšlenkovou mapu s možnými společnými aktivitami a velmi jsme se těšili na zrealizování společného vyvrcholení projektu, a to pouštění balónků a poslání mírového poselství. Hlavní cíle projektu bylo si vše užít, navázat přátelství a vzájemnou spolupráci, komunikovat v cizím jazyce, naslouchat a dokázat spolupracovat, porozumět sobě i celému světu, podpořit tím u dětí jejich empatii. Vést také děti k tomu, aby dokázaly vyjádřit jak své myšlenky, tak i svoje přání a dokázaly pracovat s dostupnými pomůckami a ICT technikou.VIDEO zde
Projekt jsme skvěle zvládli a moc jsme si ho užili. Pružně jsme reagovali na možnosti jednotlivých partnerů. Projekt samotný a jeho zakončení jsme nakonec prodloužili cca o měsíc, aby všichni partneři měli dostatek prostoru si aktivity užít. Podařilo se nám zrealizovat několik společných setkání online online setkání. Různě jsme si delegovali mezi s sebou úkoly a náměty jak pro pedagogy, tak i pro děti. Děti z Vlašimi například vytvořily loga a jedno z nich děti na společné online schůzce vybraly jako symbol našeho projektu.
Další formou spolupráce bylo sdílení společných aktivit a plnění úkolů ze společných online setkání nebo jako reakce na krásné nápady našich nových kamarádů. AKTIVITA tvoření
Realizace projektu probíhala přirozeně, navzájem jsme se podporovali a sdíleli si pocity ze sounáležitosti a radosti z toho, že máme nové přátele různých národností i věku.
Podařilo se nám navázat vzájemnou spolupráci i díky novým technologiím a zaslali jsme si pozdravy, dopisy i dárečky. Prezentace2.
V rámci projektu se nám podařilo vyměňovat si nápady a spolupracovat v TwinSpace a na dalších platformách. I díky našim skvělým rodičům, kteří nám zajistili helium, vypustily děti svoje balónky s mírovým poselstvím a s holubičkami do světa. To samé se v jiný čas podařilo zrealizovat i všem našim partnerům. balónky poslání poselství
Jak jsme si celý projekt užili můžete shlédnout ve shrnutí zde: projekt 99 luftbalons
MŠ byla v září 2024 za tento projekt oceněna visačkou kvality:
Projekt ZŠ
Place we/you live in (Místo, ve kterém žijem/te)
Projekt probíhal v 8. třídě. Zahájili jsme 3 země - Německo, my a Rumunsko. Během roku se ještě přidala holandská škola, ale během projektu jsme dva partnery poztráceli z různých důvodů a dokončili jsme ho jen ve dvou. My a Němci.
Začali jsme obvyklým papírováním - souhlasy rodičů a kvíz, ve kterém jsme si sdělili, co od projektu očekáváme. Projekt měl tentokrát 3 témata- Fauna, turisticky zajímavá místa a flora místa, ve kterém žijeme. Abychom podpořili spolupráci, používali jsme různé formy otázek, hlasování a kvízů.
Otázky jsou např. zde.
Faunu jsme prezentovali na Orgpadu ZDE. K vytvoření této prezentace nám pomohl i pan revírník Vokál a pan starosta Pakosta.
Turisticky zajímavá místa jsme zpracovali do prezentace Power point ZDE. Ta jsme měli možnost zhlédnout s německými kamarády osobně, protože nás v dubnu 2024 navštívili a my s nimi strávili 3 dny.
Floru jsme pak zpracovali do prezentace takto: zde
Čekal nás finální dotazník a zhodnocení projektu. Těšíme se v září do Německa na mobilitu.
V září 2024 jsme za projekt získali cenu kvality:
2022/2023
Are we so different? Jsme tak odlišní?
V roce 2022/2023 jsme realizovali E-twinningový projekt s názvem Are we so different? Do projektu původně vstoupilo 5 škol - Němci, my, Rumuni a dvě španělské školy. Jedna španělská škola odstoupila hned od začátku, rumunská pak postupem času. Projekt jsme doběhli nakonec ve třech.
Projekt měl 4 části -
Úvodní seznámení a představení žáků i škol.
Vánoční recepty- tvořili jsme vánoční kuchařku a pekli a vařili cizokrajné dobroty, vznikla i kuchařka.
Pohybová hra- měli jsme za úkol naučit naše partnery nějakou tradiční pohybovou hru. Nakonec se zjistilo, že všichni hrajeme víceméně stejnou hru - vybíjenou. My jsme partnery naučili CUKR, KÁVA, LIMONÁDA, ČAJ, RUM, BUM.
Ekologický plakát- tvořili jsme plakát o tom, jak jsme šetrní k životnímu prostředí a výrobky z použitých materiálů.
V projektu došlo i na online setkání.
Některé výstupy:
Představení školy.
Rumunský vánoční recept
Německý recept
Český recept
Shrnující video
Španělská hra
Německá hra
Česká hra
Za tento projekt jsme obdrželi ocenění National Quality Label.
2021/2022
V tomto školním roce jsme se účastnili vánočního projektu, žáci ze spřátelených zemí nám poštou zaslali svá vánoční přáníčka. Nejprve jsme se samozřejmě partnerům představili. Následně jsme jim také vyrobili a zaslali vánoční přáníčka. Poštou nám pak přišla přáníčka z Rumunska, Portugalska, Španělska, Řecka, Chorvatska, Polska, Turecka, Slovenska a Ukrajiny. Naši žáci představili partnerům, jak vypadají Vánoce u nás. ZDE.Na závěr projektu jsme pro partnery natočili českou vánoční písničku.
Diář projektu přikládáme:
Slavíme Rememberance Day - co se slaví, proč je důležitá jedenáctka a taky jak s tím vším souvisí vlčí máky, se dnes dozvěděli šesťáci na angličtině. Zeptejte se jich. Také jsme jimi ozdobili a natočili video pro naše zahraniční partnery pro etwinningové partnerství. #rememberanceday #lestweforget #etwinning #6Ajede
eTwinning je společenství evropských škol
eTwinning je platforma, přes kterou mohou zaměstnanci škol (učitelé, ředitelé, knihovníci atd.) z různých evropských zemí vzájemně komunikovat, spolupracovat, zapojovat se do projektů a sdílet své nápady. eTwinning je největší a nejzajímavější komunita škol v Evropě. eTwinning byl zahájen v roce 2005 jako hlavní aktivita e-learningového programu Evropské komise, od roku 2014 je nedílnou součástí Erasmus+, programu Evropské komise pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport.